Karierni sejem

9. novembra 2023 smo učenci 8. in 9. razredov obiskali karierni sejem v dvorani Leona Štuklja. Tam je bilo veliko stojnic in ljudi iz različnih srednjih šol. Lahko pa si si tudi ogledal poklice, kot so policisti, vojaki in mnogo več. Ena najbolj zanimivih stvari pa je bila živa knjižnica. Tam so bili ljudje, ki so že pridobili poklic in so te vodili skozi njihove šole in fakse, ki so jih pripeljali do tega poklica. Pri vsaki stojnici si lahko vprašal, kaj te je zanimalo. Nekatere so tudi nudile možnost preizkusiti različne stvari v praksi, na primer jemanje krvi, oživljanje, okraševanje stekla, masažo rok in telesa, okraševanje majhnih tortic in tako dalje. Zunaj pa si lahko še bolje spoznal poklic policista, si ogledal policijsko vozilo in konje.

Na koncu smo se zbrali in se skupaj odpravili proti šoli. Dan je bil zabaven in poučen ter je marsikomu pomagal pri dilemi, katero srednjo šolo izbrati.

Lana, 8.c