Tradicionalni slovenski zajtrk v 7.b

V petek, 17.11, je potekal tehniški dan oz. tradicionalni slovenski zajtrk.

V 7.b smo ga praznovali tako, da smo najprej prišli v šolo in se zbrali v angleški učilnici, nato je vsak dobil svoj list oz. brošuro. Skupaj smo opravili vse naloge, kasneje pa smo dobili liste, ki smo jih morali podpisati in tako obljubiti, da v tem šolskem letu ne bomo uživali tobačnih izdelkov. Kasneje smo rešili zabaven kviz na temo šolske prehrane, v načrtu pa smo tudi imeli ogled PowerPointa o čebelah, ampak nam računalnik na žalost ni delal. Po kvizu, ki nam je vzel kar precej časa, smo se vsi skupaj odpravili na malico (kruh,med,maslo,mleko ali pa sirove štručke – poljubna izbira).Kasneje smo se vsi zbrali v nivojski učilnici in si ogledali dokumentarec o pomankanju vode, ki mene in sošolcev ni ravno pritegnil.Po ogledu dokumentarca je sledila še zadnja aktivnost, ki je bila poljubna igra z žogo. Na žalost je bila telovadnica že zasedena, zato smo se morali odpraviti ven, kjer ni bilo ravno primerno za igre, saj je veter zelo pihal.

Nekaj časa kasneje je sledilo kosilo in tako se je tehniški dan končal.

Tjaša, 7.b

Tehnični dan

V sredo, 8. 11. 2023, smo imeli 6. in 7. razredi tehnični dan. Na njem smo izdelovali izdelke za Božičkovo vas.

Šesti razredi so iz različnih risbic izrezovali kroge za božične krogle. Učenci sedmih razredov, ki obiskujemo likovno snovanje, smo barvali lesene izdelke za Božičkovo vas. Ostali sedmošolci pa so izdelovali božične maske, npr. različne brade, lase, brke, kravate, očala… Vsak učenec je izdelal več različnih izdelkov. Te maske se bodo uporabile za fotografiranje na božičnem bazarju. To bo 14. 12. 2023 ob Športni dvorani Duplek.

Na božičnem bazarju bomo sedmošolci, ki obiskujemo likovno snovanje, priredili delavnico, kjer si bodo lahko vsi otroci izdelali svojo masko.

Vljudno vabljeni.

Nina, 7.a

Tradicionalni slovenski zajtrk v 8.c

17.11.2023 smo v 8.c praznovali slovenski tradicionalni zajtrk.

Odločili smo se, da bomo delali maske in pilinge iz meda in se s tem naučili, kaj je dobro za nego kože in zakaj je med zdrav. Ob 9.05 smo odšli na malico in smo seveda jedli kruh, maslo, med, jabolko in mleko. Dva učenca iz šestega razreda sta zaigrala pesmi na harmoniko. Po tem smo maske pospravili in si naredili malo plesno zabavo in karaoke na slovenske pesmi. Nato nam je naš sošolec Jan zaigral na harmoniko. Kasneje smo si ogledali daljši film in se odpravili v telovadnico. Tam smo igrali različne športe kot nogomet, košarko, odbojko, badbinton in tako dalje. Zdaj pa še dva recepta za medene maske:

Maska proti gubam: zmešajte tri žlice meda s skuto in imate učinek, ki vam pomaga proti gubam. Pustite jo delovati 20 minut.

Maska za čisto kožo: zmešajte med s par kaplijc limone in nanesite za 15 minut.

Lana, 8.c

Karierni sejem

9. novembra 2023 smo učenci 8. in 9. razredov obiskali karierni sejem v dvorani Leona Štuklja. Tam je bilo veliko stojnic in ljudi iz različnih srednjih šol. Lahko pa si si tudi ogledal poklice, kot so policisti, vojaki in mnogo več. Ena najbolj zanimivih stvari pa je bila živa knjižnica. Tam so bili ljudje, ki so že pridobili poklic in so te vodili skozi njihove šole in fakse, ki so jih pripeljali do tega poklica. Pri vsaki stojnici si lahko vprašal, kaj te je zanimalo. Nekatere so tudi nudile možnost preizkusiti različne stvari v praksi, na primer jemanje krvi, oživljanje, okraševanje stekla, masažo rok in telesa, okraševanje majhnih tortic in tako dalje. Zunaj pa si lahko še bolje spoznal poklic policista, si ogledal policijsko vozilo in konje.

Na koncu smo se zbrali in se skupaj odpravili proti šoli. Dan je bil zabaven in poučen ter je marsikomu pomagal pri dilemi, katero srednjo šolo izbrati.

Lana, 8.c