Učitelj, ki ima rad šport in naravo

Opravili sva intervju z učiteljem Simonom Koštijem, ki je bil najin razrednik v 5.a razredu.

1. Zakaj ste se odločili za ta poklic?
    • Za ta poklic sem se odločil že nekje v osnovni šoli. Predvsem zaradi moje razredničarke od 5. do 8. razreda. Posledično tudi zato, ker je v moji širši družini veliko učiteljev.
  2. Koliko let že delate na naši šoli?
    • Na tej šoli poučujem že 23 let.
  3. Ste do zdaj poučevali samo na naši šoli?
    • Ne, nisem. Prej sem poučeval na Osnovni šoli Sladki Vrh. Tam sem poučeval 6 let.
  4. Kateri predmet najraje učite?
    • Verjetno se spomnita sami iz 5. razreda, da sem najbolj užival pri športni vzgoji. Takoj zatem pa bi lahko dali naravoslovje in matematiko, skratka bolj naravoslovne predmete.
  5. Koliko generacij ste že učili?
    • Če izračunata tudi sami… Vsako leto ena generacija, je to zdaj nekje 26 ali 27 generacij.
  6. Kako vas lahko učenci najbolj spravijo v dobro voljo?
    • S svojo iskrivostjo, radoživostjo, vedoželjnostjo in zabavnimi komentarji pri učni snovi.
  7. Kako so se spremenili učenci od začetka vašega poučevanja pa vse do zdaj?
    • Učenci so se dejansko spremenili. Otroci so otroci, bili in bodo. Spremenila pa jih je okolica in družba v kateri živite zdaj in okolica, v kateri so živeli otroci pred dvajsetimi leti. Takrat niso imeli mobilnih in elektronskih naprav, interneta. Zaradi tega so bili otroci takrat drugačni kot ste vi danes.
  8. Kaj bi spremenili na šoli če bi imeli čarobno paličico?
    • Zelo težko vprašanje. Spremenil, mislim, da ne bi nič kaj. Tako, da naj ostane tako, kot je zdaj.
  9. Bi našim devetošolcem predlagali, da se odločijo za poklic učitelja razrednega pouka?
    • Ja, vsekakor tistim, ki jih veseli delo z otroci, dinamično delo in pa tistim, ki nimajo težav z birokracijo, pisanjem poročil in podobnih zadev.
  10. Kaj bi bili po poklicu, če ne bi bili učitelj?
    • V bistvu nisem nič kaj drugega razmišljal. Tako, da težko povem, kaj bi bil kaj drugega. Verjetno bi bilo kaj povezano z naravoslovjem, biologijo in naravo.
  11. Kakšen bi bil vaš sanjski urnik?
    • Moj sanjski urnik? Predmete bi izbirali učenci tisti dan, ko bi prišli v šolo. Potem pa bi ga skupaj obdelali.
  12. Na naši šoli vodite kolesarski krožek. Kolesarite tudi v prostem času?
    • Ja.
  13. Kaj še počnete v prostem času?
    • Prostega časa imam sedaj več kot ga je bilo pred petimi ali desetimi leti, ko so bili moji otroci še manjši. Zdaj pa prosti čas najraje preživljam doma, pri različnih opravilih: čebelarstvo, vinogradništvo in sadjarstvo. Kar pa je res prostega časa , pa ga namenjam košarki ob ponedeljkih, tenisu ob sredah, nogometu ob petkih, sezonskemu smučanju in kolesarjenju.
  14. Za kateri nogometni klub navijate?
    • Mura Murska Sobota.
  15. Kateri je vaš najljubši nogometaš?
    • Spet težko vprašanje. Ker jih je kar nekaj. Če se pa moram odločiti, pa je to Zlatan Ibrahimović.
  16. Kaj ste po horoskopu?
    • Lev.
  17. Ste tipičen lev?
    • Mislim, da ja. Ker če poznate leva kot žival, zelo rad počiva in lenari, kar mi kar ustreza. Čeprav pa nimam veliko časa za to.
  18. Ali menite, da je značaj pomemben dejavnik za uspešen poklic učitelja?
    • Je.
  19. Kaj bi sporočili bralcem korakov?
    • Berite Korake in korakajte v pravo smer.

Učitelju Simonu želiva še veliko vedoželjnih učencev in ogromno prostega časa za vse njegove športne aktivnosti.

Mia in Pia, 7.c

2 odziva na “Učitelj, ki ima rad šport in naravo”

1. Wow! Ta Intervju je zelo zanimiv. V njem sem izvedela zelo veliko novih informacij o našem bivšem učitelju. Zelo dobro sta ga napisali in mi je zelo všeč!😁🤩😜