Tehniški dan 7. razredov

Zjutraj smo se ob 7.30 zbrali v matičnih učilnicah. Imeli smo razredno uro. Bili smo razdeljeni v skupine po 3 do 4. Predstavili smo, kaj nam je na naši osnovni šoli všeč in kaj ne ter kaj bi dodali. Nato smo ob 9.05 imeli malico. Po malici smo se z avtobusom ob 9.25 odpeljali v Ruše na Srednjo šolo za kemijo in farmacijo. Tam smo so razdelili po razredih. Imeli smo predavanja v laboratorijih in učilnicah. V laboratorijih smo se malo poigrali s kemijo, po učilnicah pa smo imeli kratko predstavitev o kapsulah ter ostalih zdravilih, v glavnem – farmacijo. Na koncu smo reševali kratek kviz o zdravilnih rastlinah ter izpolnili učne liste. Z avtobusom smo se odpeljali proti šoli. Nekateri so izstopali po postajah drugi pa smo odšli na šolsko kosilo.

Mislim, da smo odnesli veliko novega znanja.

Viva, 7.b