Tehniški dan – TŠC

V sredo, 13. 10. 2022, smo učenci osmih razredov osnovne šole Duplek obiskali tehnični šolski center, ki se nahaja v Mariboru. Ob osmi uri smo se z avtobusi odpravili proti TŠC- ju. Ko smo prišli do šole, smo se vsi trije razredi ločili in tako menjavali pri dejavnostih. Dejavnosti je bilo kar nekaj, a vseeno so bile prav vse zabavne. Ena izmed njih je bilo 3D risanje kocke. Razred se je posedel v učilnico, tako da je vsak učenec imel svoj računalnik. Nato je v učilnico stopil profesor in nam vse razložil ter pokazal. Profesor je zelo dobro razložil, kaj smo morali narediti in tako ni bilo težav. Ura je hitro minila in naše kocke so bile narisane. Ker smo kocko narisali, smo jo morali tudi izdelati. Tako smo šli v delavnico ter s profesorjem naredili kocko. Čeprav je bil večji del kocke že narejen, smo lahko še vseeno poskusili vrtati luknje v njo. Vsi smo bili zadovoljni s končnim nastankom, ki smo ga lahko vzeli domov.

Na TŠC-ju smo tudi gledali ter upravljali robotsko roko, upravljali smo pa tudi robota na kolesih, katerega so izdelali dijaki. Profesorji so nam pokazali kako delaš z različnimi materiali in kaj vse lahko izdelaš iz njih. Omenili so nam, da so se večkrat udeležili raznih tekmovanj in pokazali zelo dobre rezultate.

Marsikomu se zdi, da je obdelovanje lesa in raznih drugih materialov ter izdelovanje robotov samo za fante, a so tudi punce, ki jih to veseli. Res je, da jih je na celi šoli zelo malo, ampak so vse zelo dobre učenke. Na tehničnem šolskem centru smo se naučili veliko novih stvari in mislim, da je privabilo nekaj naših učencev, da ga bodo v prihodnosti obiskovali.

Ana Toplak, 8. c

Tehniški dan na šolskem centru Piramida

Ob 7.30 sem prišla v šolo, kjer smo najprej imeli razredno uro, ki jo je vodil učitelj Branko, dokler ni prišla učiteljica Natalija. Potem smo imeli malico. Ob 8.45 smo se odpravili na avtobus in kombi, ki sta nas odpeljala do šolskega centra Piramida. Tam smo se izkrcali iz avtobusa. Ko smo prišli v šolo so nas sprejeli in razdelili v skupine. Naša skupina se je odpravila do čokoladnice. V eni učilnici smo se preoblekli v belo majico, predpasnik in si nadeli mrežico za lase. V čokoladnici smo si izdelali čokoladne lizike s prvo črko našega imena in čokoladico bounty. Ko smo morali oditi iz čokoladnice, smo se preoblekli. Naslednja postaja se je imenovala Zdrav zajtrk. Tam smo si pripravili zdrave kosmiče in čokolino. Ko je bilo dejavnosti konec, smo se odpravili v naslednjo učilnico, kjer smo lahko probali sladko vodo. Na koncu tehniškega dne smo vzeli naše čokoladice in se odpravili nazaj na avtobus. Odpeljali smo se nazaj do šole ali pa smo izstopili na postajah. Meni je bilo najbolj všeč, ko smo si izdelali čokoladice in Bounty. Zanimivo pa je bilo, da smo videli zelo malo učencev te šole. Šola je bila čisto prazna.

Mia Gaberšek Jančič, 6.a