Kaj dela Božiček poleti?

Opazuje otroke in si dela zapiske o njih. Tija

Pripravlja darila za pridne otroke. Taina

Nas gleda in škratkom narekuje imena pridnih otrok. Tjaš

Bere dooolge knjige in se kratkočasi. Vita

Spi in počiva, da bo pozimi lahko razdelil darila pridnim otrokom. Rok

Hrani jelenčke in opazuje otroke, če so pridni. Pa na počitnice gre k Parklju in Miklavžu. Neja

Se na plaži sonči, pije in se redi. Brin

Spi, ker nima nobenega dela. Ko se bo pa prebudil, bo pridnim otrokom pripravil darila. Julia

Opazuje otroke, kaj počno. Pozimi bo pa pridnim prinesel darila. Gaj

Se sonči, kopa, je pleskavice in pije vodo. Bian

Počiva v postelji in sanja, kako bo za božič. Nejc

Gre na morje in se sonči. Pia

Veliko spi, ker se je pozimi utrudil. Ela

Gleda, kaj počnejo pridni otroki. Urban

Božiček se na plaži sonči, ker se je pozimi tako utrudil. Stela

Spi, ker je zunaj vroče in si nabira moči za zimo. Lučka

Se namaže s sončno kremo in poležava na ležalniku. Ana

Palčki pripravljajo darila, Božiček pa ureja sani. Zala

Opazuje otroke, da vidi, če so pridni. Poredni bodo pa ostali praznih rok. Sergej

Učenci 1. c

Božični disko v Osnovni šoli Duplek

11. 12. 2015 smo se učenci Osnovne šole Duplek zabavali na božičnem disku. Z nami so bili učitelji Branko Krajnc, Primož Kramberger in Marina Herman.

Bili smo polni energije in veselja ter se odpravili plesat, pet in se zabavat.

Ob odru smo imeli stojnico, na kateri so učenci devetega razreda prodajali vanilijeve in čokoladne muffine, pomarančni in jabolčni sok, coca colo, ter zapestnice, ki se svetlikajo v temi.

Plesali smo limbo, pri katerem smo se znova pošteno pretegnili, a vseeno ob tem uživali. Zmagovalec limba je bil Lan Patrik Horvat. Plesali smo tudi makareno, pri kateri smo se nekateri vmes izgubili… Ob koncu smo poslušali šolski band, ki so nam zaigrali 3 pesmi, mi pa smo jih spremljali s petjem.

Dobili smo tudi srečke, pri katerih sem dobila okvir za sliko in bombone. Po nagradah smo še naprej uživali v petju in plesu. Bilo je nepozabno.

Lucija Koren, 6. b

Pisma Božičku

Božiček, hočem, da si zdrav. Želim si daljinsko voden avtek. In je lahko prosim velik, ampak ne preveč. Hvala.

Staš Škafar, 2. a

Najprej te prav lepo pozdravljam in upam, da si zdrav. Zelo si želim, da bi me tudi letos obiskal. Pripravila ti bom piškote in lonček mleka, da se malo posladkaš. Prosim, da pustiš krožnik, ker mi ga je Miklavž odnesel. Ne vem, kakšno darilo si želim za ta prečudovit božič. Imam pa eno veliko željo, da bi bili vsi v moji družini in jaz zdravi. Lahko pa mi prineseš kakšno malo presenečenje.

Tvoja Marisa Špičko, 2. a

Dragi Božiček, želim si hlev za konje.

Zara Pušnik, 2.a

Prosim te Božiček, da mi prineseš dinozavra na daljinsko. Imam vaju rad, poštar Pavli in Božiček, in ne pozabita na jelko.

Kevin Kacjan, 2.a

Dragi Božiček,

želim si harmoniko, tebi pa veliko zdravja.

Tine Broz, 2.a

Dragi Božiček, želim si bmxa in, prosim, želim si tudi mini štirikolesnik! Hvala Božiček!

Tai Simonič 2.a

Dragi Božiček!

Leto je naokrog, želim si 10 paketov FIFA 365 ali zimsko lopato.

Klemen Gradišnik,2.a

Dragi Božiček in poštar Pavli,

želim si dinozavra in smučarske rokavice ter lučko (baterija).

Gašper Kreševič, 2.a