Citati

Zakaj 7. razrede bolijo kosti?

V sredo, 27.9.2023, smo imeli 7. razredi športni dan ali bolje rečeno, dan bolečin. Res ni bilo to, kar smo pričakovali.

Dan se je začel naravnost odlično. Vsi smo čakali na kavčih in nismo vedeli, kaj naj naredimo in kam naj gremo. Aktivnosti so bile aerobika, rokomet in orientacijski tek.

Orientacijski tek je bil v večini zelo zabaven, saj smo iskali točke v okolici šole in tekmovali. Na začetku smo dobili zemljevid okolice šole in papirček, na katerega smo mogli odtisniti žig. Na naključnih mestih so viseli trikotniki oranžne barve in nase so imeli obešene žige. Te si moral natisniti na tvoj listek, ki ti ga je dal gospod na začetku. Potrebno je bilo dosti tekanja in veliko solz, a na koncu je vsem uspelo.

A rokomet je dobil srca vseh sedmošolcev. Na začetku smo vadili mete in potem smo ciljali na gol (naj golman počiva v miru). Potem so nas razdelili v dve skupini- fante in punce. Punce in fantje smo igrali rokomet in samo rekli bomo, da nam ni šlo ravno odlično. Na koncu smo še igrali vsi skupaj in to je bilo to.

Aerobika ni bila najbolj priljubljena aktivnost. Najprej smo vzeli uteži in se ogreli. Nato smo delali vaje, in tukaj se skriva odgovor na vprašanje v naslovu “Zakaj 7. razrede bolijo kosti?”. Bolijo nas zaradi aerobike. Na koncu smo imeli sproščanje, ki ni pomagalo.

MNENJA:

Aerobika:

Mnenje 7. a: Najprej smo se preoblekli in se pripravili soočiti z mukami-bolečino. Vsak je dobil 2 uteži in se nam je zdelo…Zakaj? Najprej 15 minut ogrevanja, potem pa telovadba… zadnjih 5 minut sproščanje, ki ni pomagalo.

Nina, 7.a

Mnenje 7.b: Vse me boli.

Sara, 7.b

Mnenje 7.c: Meni je bilo brez veze. Ko je že rekel, da je konec, smo šli še na en blok vaj. Meni ni bilo všeč, ker je bilo brezveze.

Žiga A. in Luka, 7.c

Orientacijski tek:

Mnenje 7.a: Bilo je zelo v redu, saj smo se lahko izmučili med tekmovanjem za prvo mesto. Edina pripomba pa je, da so sošolci ignorirali vrstni red točk, in tako dobivali krajše čase.

Maks 7. a

Mnenje 7.b : Bilo je v redu, samo ni mi všeč.

Vukašin, 7.b

Mnenje 7.c: Bilo je v redu, ampak sem hotela, da ne bi rabili tekati, ampak bi lahko hodili in da bi lahko bili v skupinah.

Mia Gaberšek Jančič, 7.c

Rokomet:

Mnenje 7.a: Bilo je v redu, fantje so bili preveč agresivni z žogo, šlo se jim je samo za zmago. Zelo zabavno.

Eva Cesar, 7.a

Mnenje 7.b: Meni je bilo zelo zabavno, edino nisem hotela biti golman, ker so fantje preveč nabijali žogo.

Katarina, 7.b

Mnenje 7.c: Meni je bilo v redu.

Mia Gaberšek Jančič

Nina Gregorič, 7.a In Katarina Ilešič, 7.b