Moje nepozabne počitnice

Z družino smo se med počitnicami odpravili v Italijo, a si še zdaleč nisem predstavljala, da se bo ta dan toliko stvari zgodilo…

Vstali smo se okoli šeste ure, pojedli zajtrk ter odnesli vso prtljago v avto. Pot do živalskega vrta je trajala okoli dve uri, med katero smo se kratkočasili s poslušanjem glasbe ter pogovarjanjem. Ko smo prišli do živalskega vrta, smo na začetku dobili zemljevid, na katerem je pisalo, kje so katere živali, stranišča ali igrišče. Na začetku smo si ogledali mesojede rastline ter kamele, pri katerih smo prebrali, da jih v nekaterih državah uporabljajo celo policisti. Nato smo prišli do flamingov, ki jih je bilo ogromno.

Pogledali smo si še ostale ptice nato pa prišli do žiraf, ki si jih lahko iz stolpa nahranil, če si plačal okoli deset evrov.

Ogledali smo si še belega geparda, pumo ter leva, ki so vsi počivali blizu v senci.

Nato smo prišli v zaprt prostor, v katerem so bili kuščarji, krokodili ter nekaj kač. Všeč mi je bil kuščar, ki je začel zelo hitro premikati glavo navzgor in navzdol, ko si stopil do njeg . Šli smo še do tjulnjev in nilskih konjev, nato pa smo prišli do koz. Tam smo bili najdlje, saj smo pri avtomatu kupili nekaj briketov in smo jih nato nahranili ter kar nekaj časa božali. Ena koza je kar obrnila glavo in šla stran, ko je opazila da oče nima nobene hrane. Odšli smo si še ogledat bizone, srne ter želve, pri katerih smo prevedli, da ko se želva izvali, je majhna kot zamašek (odvisno od vrste). Okoli 11.00 smo zapustili živalski vrt ter se odpravili na bližnjo plažo.

Ker je bila ta plaža čisto peščena, smo vzeli samo dve brisači ter majhno vrečko, v katero sva z očetom shranila školjke, ki sva jih našla. Nato smo šli na kosilo v bližnjo restavracijo. Sprehodili smo se še med trgovinami, nato pa se vrnili proti Portorožu.

Ta izlet v Italijo bi še zagotovo kdaj ponovila in upam, da bomo kdaj tudi na naši kmetiji imeli kakšno kozo.

Tia Heler, 8. a

Spet v Poreču

Po dveh letih sem znova odšla v Poreč z Zvezo prijateljev mladine.

Nekaj dni pred odhodom smo na sestanku izvedeli, kdo so naši vzgojitelji. V sredo smo se odpravili v Poreč. Zjutraj smo se zbrali na postaji v Mariboru. Vožnja je trajala približno 4 ure in vmes smo stali na počivališču Lom, kjer smo pomalicali. Na avtobusu sem sedela zraven še ene Lare. Izvedela sem, da je v sorodu z Matevžem iz sosednjega razreda. Ko smo prispeli, smo kovčke odpeljali do naših paviljonov in odšli na kosilo. Po kosilu smo morali počakati pred paviljoni, ker so jih še čistili. Po prihodu v paviljone smo razpakirali kovčke in se pripravili za plažo. Na plaži smo morali opraviti plavalni preizkus in lahko šli plavat. Na plaži smo lahko tudi odšli k Johniju na krompirček ali pa na sladoled. Po kopanju smo odšli v paviljone in se pripravili za večerjo. Malo po večerji pa je že sledila večerna prireditev. Prvi dan je bila kot večerna prireditev spoznavni večer.

Naslednje dni je bilo večinoma enako. En dan smo odšli z ladjico do Rovinja, se sprehodili po mestu in na ladjici tudi kosili. Po večerji smo odšli tudi peš do mesta. Pripravili so nam tudi večerne prireditve, kot so: Virc ima talent, kjer sem tudi jaz nastopala, prišla sta tudi 6 pack čukur in Špela Grošelj, večer pravljic, nogometno tekmo med vzgojiteji in otroci. Lahko smo si ogledali tekmi Hrvaške na svetovnem prvenstvu in imeli gonge. Med počitkom so potekale delavnice, ki so bile vsak dan drugačne in zanimive.

Drugo leto upam, da bom spet šla v Poreč, ker sem letos neizmerno uživala.

Lara Klemenčič, 8.a

Nepozabne počitnice

Med poletnimi počitnicami sem veliko kolesaril in igral nogomet na šolskem igrišču. Večkrat sem se šel kopat na Mariborski otok. Moj dedek nam je kupil bazen.

V tem bazenu sem se kopal z mojim bratom, sestro, z mojimi bratranci in sestričnami. Dvakrat v tednu sem imel trening karateja. Prespal sem pri bratrancu. Imeli smo osem rojstnih dnevov, ker ima veliko družinskih članov rojstni dan poleti.

Na morje smo šli na Hrvaško v Medulin. Stanovali smo v apartmaju. Bili smo blizu plaže, zato smo lahko šli peš. Vsak dan smo odšli zjutraj na plažo in tam ostali cel dan. Tam smo plavali, se potapljali, iskali školjke in se vozili s pedolini. En dan smo se z avtom peljali do mesta Pula. Tam smo se kopali, šli nakupovat in videli Kolosej. Trikrat smo šli v lunapark. Kupili smo tudi žogo in rolko.

Mislim, da tako lepih in zabavnih počitnic še nisem imel. Še posebej zabavne so mi bile na morju na Hrvaškem. Upam, da bodo moje naslednje počitnice enako dobre.

Benjamin Krasniči, 8.a