Noč branja

V petek, 26.5.2017, je na naši šoli potekala noč branja, ki jo vsako leto organizirata učiteljici Nevenka Jesenik in Marjetka Bezjak.

Zbrali smo se ob 18.00. Približno pol ure smo se pogovarjali o knjigah, nato pa nas je presenetil obisk skritih gostov, dveh Britank in dveh Nizozemcev. Tudi oni so nam predstavili, katere knjige radi berejo. Posebno zanimivi knjigi je prinesla Britanka Jasmine, saj je imela največjo in najmanjšo knjigo, ki ju je imela doma. Nato smo z drugo Britanko Karine na travnatem igrišču pred šolo izvajali jogo. Jasmine je nato opisala običaje, ki jih imajo v Britaniji in izvedeli smo veliko novega. Po predstavitvi Britanije smo se naučili še nekaj nizozemskih besed, kot na primer “Ik hou van jou”, kar pomeni “ljubim te”. Zelo zanimivo je bilo tudi, ko smo si sami pripravljali večerjo,saj smo prvič stali na drugi strani kuhinjskega pulta. Okoli 22.00 smo si pripravili ležišča ter se oblekli v pižame. Od 22.00 naprej smo gledali film, si govorili šale in se smejali. Čeprav bi ob 23.00 že morali zaspati, smo se raje pogovarjali in zabavali. Nekateri smo zaspali okoli 1.00 zjutraj, drugi pozneje. Kljub bedenju pozno v noč smo bili ob 5.30 že skoraj vsi budni. Le nekateri so še sladko sanjali. Ob 7.30 smo odšli na zajtrk in si izmenjali vtise pretekle noči. Okoli 9.00 smo se odpravili domov.

Noč branja je bila zelo zanimiva in upava, da jo bomo še kdaj ponovili.

Ajda Rojko in Lia Horvat Zupančič, 6.a