Prireditev za Prešernov dan

V sredo, 7. 2. 2024, je na Osnovni šoli Duplek potekala prireditev za Prešernov dan.

Ko smo prišli v šolo, smo imeli pouk kot vsak dan, najprej prvi dve uri pouka, potem malico, nato pa prireditev. Izjema smo bili tisti učenci, ki smo nastopali, mi smo imeli prvi dve uri generalko. Po malici se je začela prireditev. Najprej smo nastopili pevski zbor z Zdravljico, kasneje smo še zapeli pesem O vrba. Potem so se nam še predstavili učenci z deklamacijo različnih pesmi, plesno točko,igranje na klavir, flavto, violino, harmoniko in kitaro. Zadnja nastopajoča nam je zapela pesem. Na koncu pa sta še imela kratek govor gospod ravnatelj in gospod župan. Gospod ravnatelj je učencem, ki obiskujemo izbirni predmet likovno snovanje, podaril priznanje za risanje grafitov pred glavnim vhodom. Tudi gospod ravnatelj je dobil od gospoda župana priznanje za sodelovanje oz. risanje grafitov, saj je tudi on narisal zelo lep grafit.

Prireditev si lahko ogledate na šolski strani in na youtubu.

Nina ,7.a

En odziv na “Prireditev za Prešernov dan”

1. Hej Nina!
    Tvoj članek o tem dnevu je res zanimiv. Spomnila sem se vseh naših in vaših nastopov, ki sem jih res rada opazovala. Ta dan bi še enkrat doživela. Pričakujem še več tvojih člankov!

Lp
    Izabela