Bralna čajanka: Smrdljivc

V petek, 2. 2., je v šoli potekala bralna čajanka. Naslov knjige, ki smo jo brali, je bil Smrdljivc, napisal ga je Rok Bohinc.

Zbrali smo se 6. šolsko uro v učilnici 8.b. Tokrat smo bili samo učenci sedmega razreda in ena iz osmega. Bilo je zelo zabavno, a žal ni bilo dovolj časa in keksov. Imeli pa smo tudi kviz na e-tabli, ki smo ga pa sicer imeli že zadnjič, ampak tokrat sem prišla večkrat do besede in sem lahko povedala več svojega mnenja o knjigi. Želela pa sem povedati še veliko več. Najbolj se vidim v Umi, ki je bila ena od likov v knjigi. Zelo vam priporočam to knjigo. Imeli smo en planinski čaj in dva sadna. Tokrat smo zraven čaja imeli boljše kekse kot zadnjič, in sicer Domačico, navadno in oblito s čokolado in še neke navadne.

Rok Bohinc je v knjigo vključil vse, kar knjiga po mojem okusu mora imeti. Knjiga je mladinska detektivka s kančkom romance, med kom pa boste morali izvedeti sami. Edino, kar nam ni bilo všeč, je to, da knjiga ni bila v štajerščini ampak v ljubljanskem narečju.

No, to je to za ta članek. Upam, da ste v nejm uživali in pa še, da bo v prihodnosti čim več čajank.

Eva Toplak in Katarina Ilešič, 7.b