INFORMATIVNI DAN

V petek, 17.2., in soboto, 18.2., smo učenci 9 razredov imeli informativna dneva. Vsak se je odpravil na željeno šolo in jo tako bolje spoznal.

Sama sem se v petek odpravila na Prvo gimnazijo Maribor. Prišla sem malo prej in že pred gimnazijo me je pričakala Zara. Ker je sam ravnatelj šole njen oče, je zelo dobro poznala šolo, tako da mi jo je že pred začetkom informativnih razkazala. Ob 8.55 sva se skupaj odpravili ven, da sva lahko odšli do njihove telovadnice na predstavitev, kjer sva srečali tudi kar nekaj drugih sošolcev in sošolk. Že ob 9. uri se je začela predstavitev, pri kateri je najprej zaigral šolski bend, sledil je ravnateljev govor in krajša predstavitev vseh treh programov. Po tem smo pa imeli čas, da smo prosto hodili po šoli, si jo ogledovali in bolje spoznavali. Čas je minil zelo hitro. Pred odhodom domov je mene in moje prijatelje ravnatelj povabil še v njegovo pisarno na sok, kjer smo lahko tudi kaj vprašali in se nato počasi odpravili domov. Naslednji dan pa sem se s svojo sestro ter mami odpravila še na 2. gimnazijo Maribor. Dejavnosti so potekale enako, tako da je najprej sledila predstavitev šole, ki je vključevala veliko nastopov, ravnateljev govor, intervju s športnikom,… Nato pa smo se odpravile po šoli, si ogledale »English theater« in učilnice gimnazije.

Informativni so se mi zdeli zanimivi. Tako sem spoznala dve šoli, med katerima se sama nisem mogla odločiti.

Taja Horvat Zupančič, 9.a