Karierni sejem

V sredo, 13.11.2019, je v športni dvorani Ljudski vrt “Lukna” potekal karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja. Udeležili smo se ga tudi učenci osmih in devetih razredov.

Po prihodu v šolo smo pospravili malico v nahrbtnike in se ob pol osmih odpravili z avtobusi proti stadionu. Ob prihodu smo dobili brošure, v katerih je bilo opisano, kaj sploh karierni sejem je in katere vse šole ter podjetja se predstavljajo. Po dva ali več skupaj smo se nato odpravili na potep po stojnicah. Vsaka je bila posebna na svoj način in pri vsaki ti je nekdo odgovoril na vsa vprašanja, ki so ti rojila po glavi. Nekatere so podelile tudi kakšno nagrado. Po dveh urah tavanja med stojnicami smo se, kljub dežju, zbrali zunaj in počakali na naš prevoz nazaj v šolo. Ko smo se vrnili, smo izpolnili anketo oziroma vprašalnik o tem, kaj smo izvedeli. Okoli dvanajstih smo lahko odšli na kosilo ali pa domov.

Kot devetičarka vam lahko povem, da se je težko odločiti za en sam poklic, saj ne veš, če je pravi ali ne. Ampak kot pravi ena znana misel:”Kar bo prišlo, bomo spoznali, ko se bo zgodilo.”

Lia, 9.a