Obisk Prve gimnazije Maribor

V četrtek, 7.11.2019, sva se z mojo sošolko Tio odpravili na Prvo gimnazijo v Mariboru, kjer so potekale delavnice.

En teden prej smo dobili obvestilo o delavnicah na Prvi gimnaziji in sva se sošolko odločili, da greva. Učitelj naju je prijavil. Na voljo so bili geometrija, psihologija, likovna delavnica in biologija. Midve sva se odločili za latinščino in psihologijo. Cel teden sva komaj čakali ta dan, ko bova odšli.

V četrtek sva bili pri pouku prve štiri ure, sredi pete ure pa sva odšli na kosilo, nato do avtobusne postaje in na redni avtobus. Na avtobusu sva bili živčni, ker je avtobus zamujal in nisva vedeli, če bova pravočasni. Ko sva prispeli pred Prvo gimnazijo, sva videli napise šol na obisku in seveda sva našli našo. Bili sva edini iz naše šole in sva imeli svojo vodičko. Združili sva se z eno iz druge šole, ki je bila edina in smo imele dve vodički. Razkazili sta nam šolo in nas odpeljali do psihologije, prej sta nam povedali, da nas bosta počakali in nas odpeljali do latinščine. Pri psihologiji smo ugotavljali, kakšen tip smo. Po tej uri sta nas vodički odpeljali na latinščino. Med potjo do učilnice sem videla prijateljico. Žal je bila v učilnici učiteljica in jaz sem morala iti na latinščino. Pri latinščini smo se učili o latinskih besedah, stari grščini in italjanščini. Po latinščini je bilo vsega konec. S Tio sva šli do Europarka, kjer je prišla po naju njena mama.

Obisk Prve gimnazije je bil zanimiv, šola je zelo velika in lepa. Ogled priporočam vsem, ki se želijo vpisati naprej na Prvo gimnazijo.

Lara, 9.a