Ocena filma Zvezda je rojena

Film Zvezda je rojena je bil zasnovan po idejah Bradleya Cooperja in je trenutno eden najboljših filmov na svetu. Bil je nominiran za več nagrad, eno izmed teh je prejela tudi glavna igralka, Lady Gaga.

Zgodba filma temelji na ljubezni ter teži slave. Bradley Cooper je eden najboljših rock zvezdnikov tistega časa. Na zabavi spozna, po značaju zelo svobodno, Ally. Ta ga očara s svojim talentom. Natakarica ga popolnoma prevzame in kmalu se med njima začne iskriti. Ampak glasbenika slava kmalu povleče v vrtinec odvisnosti. Spopada se z drogami, vse bolj pa ga med nastopi ovira tinitus. Konec zadevo le še bolj začini, za kaj več pa vam priporočam ogled filma.

Zvezda je rojena je odličen film. Že način, kako je posnet, je edinstven, zato ga vsem toplo priporočam. Ne bo vam žal.

Mia Miholič, 8. b

Državno kemijsko tekmovanje

V soboto, 30. 3. 2019, sva se s sošolko Mio odpravili na državno kemijsko tekmovanje v OŠ borci za severno mejo. Tam sva se dobili nekaj minut pred 9.00 z učiteljico Natalijo in skupaj smo se odpravile v jedilnico šole. Na hitro smo še ponovile snov, kasneje pa prisluhnile kratki prireditvi, ki nama je z Mio pognala kri po žilah, tako da sva se lahko sprostili ter čim bolje odpisali tekmovanje. Po tekmovanju sva se s polno glavo rešitev vrnili v jedilnico, kjer sva se takoj pogovorili z učiteljico, pojedli sendviče ter se odpravili domov.

Vesela sem, da sem se odločila za sodelovanje na tem kemijskem tekmovanju, saj sem na pripravah izvedela veliko novega o kemiji skozi opazovanje različnih poskusov in eksperimentov. Seveda pa gre velika zahvala tudi učiteljici kemije Nataliji Kušar, ki si je za naju vzela čas in naju vsak teden pripravljala na tekmovanje.

Karolina Pernek, 8.b