Kulturni dan in Gajin svet

V soboto, 29. 9. 2018, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda kulturni dan. Osrednja tema dneva je bilo druženje brez elektronike in telefonov, brez katerih si mladi dneva več ne predstavljamo. Na to temo smo si ogledali tudi film Gajin svet.

Po prihodu v šolo smo se zbrali v jedilnici. Učenci iz šolske skupnosti, ki smo bili odgovorni za pomoč pri igrah v posameznih učilnicah, smo se predstavili in povedali za katero učilnico in sklop iger smo odgovorni. Obsežnost iger je bila zelo velika in mislim, da je med vsemi možnostmi vsak učenec našel vsaj eno, ki mu je bila všeč. Med igrami smo se vsi zelo zabavali. Spoznali smo se z novimi igrami ter obudili spomine na tiste iz naših otroških dni.

Po druženju, igranju iger in malici smo se z avtobusom odpeljali v Maribox. Tam smo si ogledali film Gajin svet.
Vsebina filma se mi zdi zelo pomembna. Opozarja nas na nevarnosti spleta, na katere po navadi nismo dovolj pozorni.
Film opozarja na težave, s katerimi se v sodobnem svetu na eni strani srečujejo otroci, na drugi pa njihovi starši, saj obravnava zagate, ki so del našega vsakdana. Ton filma je pozitiven, v sebi pa nosi tudi izobraževalno noto.

Film mi je bil zelo všeč, saj ni kot večina drugih romantičnih komedij. V veliko filmih takšnega žanra smo navajeni ‘pocukranih zgodb’ z vmesnim zapletom, kjer se glavna lika sporečeta in s srečnim koncem. Ampak v filmu Gajin svet temu ni tako. Film je vseskozi napet in konec še zdaleč ni takšen, kot bi pričakovali. Je nekaj posebnega in definitivno pripomore k filmskim uspešnicam slovenskega jezika.

Ajda Rojko, 8.a