Domače branje malo drugače

V novembru smo imeli deveti razredi domače branje, ampak malo drugačno, kot je bilo do sedaj. Vsak si je moral izbrati eno knjigo, ki jo je nato prebral, lahko pa smo si tudi izbrali iste knjige po parih in nato naloge delali v dvojicah.

 Do dogovorjenega datuma smo vsi knjige prebrali, nato pa nam je učiteljica dala liste, na katerih so pisale različne naloge za različno možno število točk. Morali smo si izbrati take naloge, da bo njihovo skupna vsota 5, da smo lahko imeli opravljeno domače branje, na primer nalogo, vredno dve točki in nalogo za tri točke. Na izbiro smo imeli veliko nalog, na primer »napišite obnovo knjige na vsaj eni strani« vredno 2 točki, »prikažite zanimiv dogodek iz knjige v obliki stripa« za 3 točke, »napišite intervju z avtorjem in ga zaigrajte« vredno pet točk. Izbrali smo si naloge in se lotili dela.

Tokrat smo delali tudi ob pomoči tablic, kar je bilo vsem lažje in boljše. Na tablicah smo poskenirali kodo s table in pojavile so se iste naloge, kot smo jih dobili napisane na listu. Domače branje smo lahko narisali in napisali v zvezek ali pa ga napisali na tisti povezavi, pod nalogo, ki smo si jo zbrali. Nekateri so tudi oblikovali naslovnice ob pomoči drugih spletnih strani. To smo delali 3 šolske ure. Ko smo končali, je vsak na tisti povezavi kliknil na nalogo, ki si jo je izbral in objavil svoje delo. Tako smo si potem v drugi polovici tiste 3. šolske ure skupaj na tabli pogledali vse izdelke, ki smo jih ustvarili.

To domače branje je bilo zares nekaj drugačnega, ampak je bilo vsem zelo všeč, vsi pa so tudi želeli, da bi še večkrat na tak način izvedli domače branje.

Eva Pišek, 9.c

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja