Mali simpozij 2024

V četrtek, 10. oktobra, je v Pokrajinskem muzeju v Mariboru potekal Mali simpozij. Letošnja tema je bila “Rudolf Maister”, saj letos obeležujemo 150 let njegovega rojstva. Učenke 9.c razreda  Alisa Lendero, Ema Ljubič in Elena Žugman, smo s pomočjo mentorice Marjetke Bezjak napisale referat z naslovom “Rudolf Maister, slovenski general”. Eva Pišek, Lana Plazar in Sonila Gashi pa so predstavljale referat z naslovom “Rudolf Maister, med mečem in peresom”, s pomočjo mentorice Nuše Vtič Čuček

Ob 9.40 smo se zbrale pred muzejom, predstavitve pa so se začele ob 10.00. Vse skupaj je bilo 12 predstavitev, ki so jih predstavljali učenci iz drugih šol. Me smo bile na vrsti četrte in pete, tako da smo še nato lahko poslušale predstavitve drugih učencev in se še naučile veliko novega o Rudolfu Maistru, česar še prej nismo vedele. Po končanih predstavitvah je sledila pogostitev. Učiteljici sta dobili tudi priznanja in pohvale za nas, ki jih bomo me dobile ob koncu šolskega leta.

Ob delanju predstavitev smo zelo uživale in se naučile veliko novega o Rudolfu Maistru.

Alisa Lendero in Eva Pišek, 9.c