Športni dan

V četrtek, 23.10.2021, smo učenci iz OŠ Duplek izvedli tekaški športni dan pod sloganom “Tek za užiTEK”.

Ob 7.30 smo prišli v šolo in pojedli malico. Po malici nam je razredničarka ob pomoči PowerPoint predstavitve predstavila osnovne informacije o teku, ogledali smo si tudi motivacijski nagovor ambasadorja teka Urbana Praprotnika. Ob 9. uri smo se odpravili do nasipa, kjer smo se razgibali. Kmalu pa smo začeli teči v skupinah z razmikom 5 minut. Tekli smo proti gramoznici, na poti pa sta bili dve postaji z učiteljema, kjer smo dobili podpise. Nekateri, ki so imeli zdravstvene težave in niso mogli teči, so hodili v skupinah z učitelji. Teči oziroma hoditi smo morali vsaj do zadnje postaje in do začetne točke, večina pa nas je pretekla še več. Cilj športnega dneva je bil, da je vsak posameznik pretekel vsaj 5 kilometrov v 60 minutah. Skupaj s podružnicami je celotna šola pretekla 3638 kilometrov. Veliko nas je mislilo, da bo dolgočasno, ampak smo se na koncu zelo zabavali, saj smo se med tekom pogovarjali, smejali in poslušali glasbo.

Upam, da bomo še kdaj ta športni dan ponovili, saj je bil zanimiv in zabaven.

Kaja Mencigar, 9.b