Trgatev

V petek, 24. 9. 2021, je na naši šoli potekala osma trgatev potomke najstarejše trte.

Devetošolci smo pripravili program, ki so ga učenci v živo spremljali na spletni strani šole. Ker so bile ure skrajšane, na žalost nobena ura ni odpadla. Po malici smo se z učiteljico Marino dobili v učilnici, da smo ponovili besedilo, nato pa smo se preoblekli v starinska oblačila. Dekleta smo oblekla dolga krila in predpasnike ter si spletla kite. Fantje so si nadeli modre predpasnike ter klobuk in škornje. Začeli smo s pripravo sendvičev in peciva, ki smo jih na koncu pojedli in nekaj razdelili učencem v učilnicah.

Na prireditvi so nam najprej zaigrali naši harmonikaši, Nives, Tomaž in Matej. Nato so sodelujoči učenci pripovedovali o letošnjem grozdju, ki ga ni bilo veliko. Naslednji se nam je predstavil Lan z njegovo harmoniko, za njim pa je učitelj Simon, skrbnik trte, povedal, kako in kaj je letos z njo. Učenci 3. in 4. razreda so zapeli pesmi o vinu in trti. Prejšnje leto je bil ovtar Tomaž, ki je trto varoval in pazil, da kdo ne odtrga kakšnega grozda. Novi ovtar je Kevin, ki so ga preizkusili, da bo vestno opravljal svoje delo. Za konec smo zaplesali na poskočno glasbo Nives, Tomaža in Mateja.

Trgatev se je končala v veselem vzdušju in upamo, da bo naslednje leto kaj več grozdja.

Tia H.Z., 9.b