Občinska prireditev ob Prešernovem dnevu

V petek, 7.2.2020, smo učenci OŠ Duplek in OŠ Korena skupaj nastopili na občinski prireditvi ob Prešernovem dnevu.

Vse se je začelo s prihodom, pol ure pred začetkom. Vsak nastopajoč je lahko preizkusil oder ter povadil svoj nastop. Medtem se je dvorana polnila in vsi smo upali, da nam bo šlo bolje kot na generalki dan prej. Za začetek je imel govor župan. Sledili so nastopi pevskih zborov obeh šol, deklamacije, igranja na inštrumente, dramska igra o Prešernovem življenju ter balet, vse pa sta vodila učenka naše šole, Karolina, in učenec korenske šole, Aleks. Lahko vam povem, da je v zaodrju bila napeta tišina, učitelji so upali, da bo vse teklo gladko, mi učeni pa smo želeli čimprej priti na vrsto. Prireditev se je zaključila okoli 19.00.

Z leti vsem postaja malo bolj jasno, zakaj je bil Prešeren tako pomemben za nas in mislim, da smo na prireditvi to skupaj pokazali.

Lia, 9.a