Moje želje v 2020

Leto hitro mine. Hitro se koledar ustavi na 31. decembru in vse, kar nam ostane, so spomini. Tudi leto 2019 je, vsaj meni, minilo prehitro. Doživela sem veliko stvari, med drugim vstopila v zadnji razred osnovne šole, kar je hkrati vznemirljivo, a hkrati prepojeno s strahom in žalostjo. Čez nekaj mesecev bom namreč zadnjič stopila čez prag OŠ Duplek kot učenka.

Leto 2019 je bilo polno vzponov in padcev, kakor vsako leto. Doživela sem veliko in hkrati spoznala, da na koncu dneva ostaneš le ti, sam s sabo. In, da si sam edina oseba, ki ji lahko popolnoma zaupaš. V spominu pa mi bo definitivno ostala Praga, letošnje prekratke poletne počitnice ter vsi zastavljeni in izpolnjeni cilji.

Od leta 2020 si želim le eno. Srečo. In to ne tisto površno, ohlapno srečo, ki jo dobiš in kratkotrajno začutiš ob materialnih stvareh. Želim si, da se bi smejala brez pomena, da bi bila hvaležna za vsak dan in da bi 2020 bilo leto, ki si ga bo vredno zapomniti.

Sedaj je pravi čas za nove ideje, nove rešitve, za vse, kar je tako dolgo čakalo, da končno plane na dan. Ne čakajte na 2021! Naj bo to leto vaše leto.

Ajda, 9.a

Je že tukaj 2020!

Pa se je končalo leto 2019 in s tem so končani lepi spomini, ki smo jih doživeli skozi leto. Tudi sama sem zelo uživala in nekaj teh dobrih trenutkov bi delila z vami.

Zelo vesela in ponosna sem bila na sebe, ko sem bila izbrana za nagradno ekskurzijo v šestem razredu in izlet v Strasbourg. Dobila sem tudi novo kolo in novi računalnik. Vedno sem se zabavala s prijatelji in družino, prav tako pa sem vesela za vse svoje dobre ocene, ki sem jih dobila in da sem uspešno končala šesti razred ter začela sedmi razred z boljšo energijo.

V tem letu si želim še več takšnih trenutkov, še več uspeha in seveda, da boste uživali ob branju mojih prispevkov. Tudi vam bi zaželela enako, da boste leto 2020 končali še z lepšimi trenutki, kot ste končali leto 2019. Pa da se boste čim prej navadili napisati pravo leto. 😉

Tia, 7.b

Novo poglavje

Zadnje leto v osnovni šoli. Vse se zdi prehitro. Pretekla leta s prijatelji so minila kot bi mignil. Vse spomine bomo morali graditi na novo. Začenja se novo poglavje v mojem življenju.

Leto 2019 je zame nepozabno. Toliko pomembnih trenutkov. V tem času smo se s sošolci še bolj povezali, začeli smo razmišljati o naši prihodnosti. Končala sem osmi razred, sodelovala na šolskih prireditvah in se zabavala. Seveda se leto ni odvilo brez padcev, a po teh sem se naučila pobrati. Naučilo me je vztrajnosti.

V naslednjem letu si želim biti predvsem uspešna in bolj samozavestna. Upam, da bom sprejemala prave odločitve in jih izkoristila.

Mia, 9.b

Moje želje v letu 2020

Staro leto se je poslovilo in pred nami je veliko novih dogodivščin, sprememb in zabave. V letu 2020 vam želim veliko veselja, sreče in veliko uspehov na katerem koli področju.

In kot pravijo mnogi: ¨Vse je zapisano v zvezdah. Tudi lansko leto je že zapisano v zvezdah. V njem je bilo polno najrazličnejših dogodkov, zato smo novinarji imeli kar nekaj dela s pisanjem člankov. Prvič v zgodovini Korakov smo v enem mescu objavili kar enainosemdeset prispevkov. Objavili smo pripovedi o dogodkih in pisali spise, ki so zajemali veliko različnih tem. Med te sodijo različni, raznovrstni blogi, ocene zanimivih in poučnih knjig in filmov, intervjuji z znanimi in manj znanimi osebnostmi, recepti o jedeh, ki jih radi pojemo in pripovedi o dogodkih, ki so se dogajali v šoli in izven nje. Skratka, spisali smo zgodbo, katero si lahko preberete v tem šolskem glasilu in bo zavedno soustvarjala našo preteklost in prihodnost.
Zato se ozrimo nazaj in naj vsak pri sebi pomisli na vse dobro, kar je v letu 2019 naredil, saj preteklosti ne moreš spremeniti, lahko pa z njo oblikuješ sedanjost in prihodnost.

To leto, ki prihaja oz. ga že živimo, je Lunino leto in je prav zaradi tega še bolj razburljivo, najbolj razburkano in še kako občutljivo. Zato sledimo svojim sanjam, hrepenenjem in ciljem, a ne s pasivnim fantaziranjem, marveč z odločnimi, dejavnimi koraki, četudi nas kdaj do zaključne točke vodijo po zavitih poteh. V letu 2020 bo dvakrat povečana moč Marsa – od 16. februarja do 30. marca ter od 28. junija do 31. decembra. To nas bo spodbujalo pri tem, da postanemo točno takšni, kot si želimo.

Ne bojmo se biti ambiciozni, zdravo uslužni, skromni, hvaležni, potrpežljivo napredujoči in ne prevzetni in prav nobena kriza nam ne bo mogla do živega!

Karolina, 9.b