Na kariernem sejmu

Osmošolci in devetošolci OŠ Duplek so obiskali karierni sejem. Povprašali smo jih, katera informacija, ki so jo dobili, jim je najbolj koristila. Zbrali smo nekaj odgovorov:

-Da se veterinarski tehnik več druži z živalmi, kot veterinar.

-Da še je več poklicev,ki sploh nisem vedel za njih.

-Da bi šel na gimnazijo Ptuj v športni razred, saj imam rad šport in treniram na Ptuju.

-Kakšen uspeh moram imeti, če hočem iti na določeno šolo.

-Kakšen uspeh moram imeti, da bom sprejeta na določeno šolo, koliko je prostih mest in če je šola težka.

-Zelo mi je koristila informacija o izdelovanju oblek iz papirja, ker se mi je zdelo zanimivo in tudi pri likovni bomo to delali. Obleke se naredijo tako: najprej pobarvajo papir, ki ga nato zalepijo na blago in izrežejo ter oblikujejo.

– Najbolj mi je koristila informacija, da moram na Umetniški gimnaziji opraviti težke sprejemne izpite.

Vprašali smo jih tudi, kaj jim je bilo na dogodku najbolj všeč:

-To, da sem srečal veliko prijateljev in se družil ter da sem izvedel veliko informacij.

-Da si lahko dobil kakšne nagrade in se nekaj časa postavil v vlogo določenega poklica.

-Da so ti lahko naredili frizuro in tudi to, da so nas pogostili.

-Da so bili prijazni in znali odgovoriti na vprašanja.

-Najbolj všeč mi je bilo, da smo sami hodili okoli in smo si lahko izbrali vsak svojo šolo.

-Da smo lahko pri nekaterih stojnicah kaj poskusili ali pa kaj dobili.

-Všeč mi je bilo,da si si lahko pogledal vse poklice in jih vprašal, kar te zanima.

-Da so bili vsi zelo prijazni, pripravljeni pomagati, svetovati, odgovarjati na vprašanja,… Lahko smo tudi delali poskuse in s tem pridobili nove  izkušnje.

-Ko je biotehniška šola imela živali, trgovska pa je imela risanje tatujev. Vse šole so imele poleg programa dodatne stvari, ki so še bolj popestrile program.

Tia in Karin, 7.b