Zaključna ekskurzija 9. razredov

V petek, 17. maj,a smo se učenci devetih razredov,odpravili na zaključno ekskurzijo.

Zjutraj smo se zbrali pred osnovno šolo in se počasi odpravili proti Tolminu. Pot je bila zelo dolga, vmes smo imeli en postanek za malico. Ko smo prispeli, smo imeli voden ogled Tolminskih Korit. Tam smo izvedeli razne stvari, ki so se dogajale na tistem območju, na primer tudi to, da so domačini Čardga včasih potrebovali tudi do dva meseca, da so prišli s tržnice. Tam smo si ogledali Tolminska Korita, Hudičev most in razne znamenitosti, kot je na primer skala v obliki medvedove glave.

Po opravljenem ogledu smo se odpravili proti Piranu. Tam smo se peljali z ladijco, ki je imela stekleno dno. Pod vodo smo si skozi stekleno dno ogledali morje in pa školjke oziroma gojišče školjk. Vodič nam je razložil vse znamenitosti Pirana, kako nabirajo školjke in mnogo zanimivega. Ko smo prišli nazaj, smo z avtobusom krenili proti Kopru. Tam smo imeli prost čas za kosilo. Večino prostega časa je šlo v nič, ko smo čakali na kosilo.

Za konec smo se še malo sprehodili po obali in se odpravili proti domu.

David Ferčec, 9.a