Projekt Pasavček

Naša šola že več let sodeluje v projektu Pasavček. Vsak razred naredi tabelo, na kateri označujemo ali smo bili pripeti v zadnjih nekaj dneh.

Osnovni namen projekta Pasavček je spodbujati pravilno porabo otroških varnostnih sedežev (OVS) in varnostnih pasov med vožnjo otrok in odraslih. Namen nam tudi jasno sporoča slogan projekta Red je vedno pas pripet. V okvir projekta je tudi letos predvideno opazovanje pripetosti z varnostnim pasom in pravilne uporabe otroških varnostnih sedežev v vozilu, izvedba učene delavnice za učitelje in vzgojiteljice, ki izvajajo projekt v OŠ in v vrtcih ter zaključna prireditev “Red je vedno pas pripet“. Opazovanje pripetosti pred šolami in vrtci se izvaja en dan med 29. januarjem in 7.februarjem. Ta projekt je namenjen predvsem otrokom starim od 4-12 let.

VESELI SMO, DA NAŠA ŠOLA SODELJE V TEM PROJEKTU SAJ SE NAUČIMO VELIKO NOVIH STVARI. 

Ina Bohorč, Hana Špičko, Nina Kukovec

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja