Moj obisk v knjižnici

Danes v torek 2.4.2019 smo odšli v Mariborsko knjižnico Duplek, ker na ta dan je dan knjige za otroke. Do tja smo odšli peš. Po 20 minutah smo prišli do knjižnice. Tam smo se sezuli in slekli jakne. Nato smo se usedli in vljudno pozdravili knjižničarko. Najprej nam je pokazala sliko H. C. Andersena, potem pa nas je vprašala, če bi poslušali pravljico in mi smo odgovorili: da. Prej pa še nam je povedala kaj pomeni beseda gomila. Potem pa je začela pridobivati pravljico o kokoriku. Pravljica je bila zelo zanimiva. O tej pravljici pa smo še se malo pogovorili. Ko smo se pogovorili, še nam je knjižničarka povedala, kje so shranjene knjige in  kako so označene:

C. Ciciban P. Pionirji M. Mladostniki

Knjižničarka nam je dala listke z imeni in priimki, mi pa smo iskali knjige. Bilo je konec ure in morali smo nazaj v šolo. Knjižničarka pa še nam je pred odhodom ponudila piškote. Odšli smo po jakne in se obuli. Zahvalili smo se knjižničarki in odšli. Ta dan mi je bilo zelo všeč.

Lia Kurnik, 4.a