Svetovni dan mladih prostovoljcev

Vsako leto se lahko otroci in najstniki vključijo v različna prostovoljstva. 15. aprila poteka svetovni dan mladih prostovoljcev. Na ta dan se otroci in najstniki zberejo z namenom, da si najdejo delo, ki jih veseli in s tem tudi pomagajo drugim. V Osnovni šoli Duplek imamo tudi nekaj prostovoljnih del. Imamo prostovoljstvo v vrtcu, knjižnici, varstvu,…Sama opravljam prostovoljstvo v vrtcu in občasno v knjižnici. Za to sem se odločila iz preprostega razloga. Rada imam otroke in njim pomagam. S tem se otroci naučijo biti bolj samostojni in s tem naredijo koristno delo. Mislim, da bi vsak od nas moral narediti koristno delo na ta dan, še lepše pa je če to delamo celo življenje z našo voljo, da nas to delo veseli in smo pripravljeni narediti nekaj dobrega za naš svet.

Valentina Stevanovič, 8.a