Očistimo svet

“Zemlja lahko živi brez nas, kako pa bomo mi brez nje?” Ta misel nas je spremljala, ko smo se, kot vsako leto do zdaj, tudi letos odločili organizirati čistilno akcijo.

V petek, 15. 3. 2019, smo se zjutraj, po malici, zbrali pred šolo, si nadeli gumijaste rokavice ter pričeli z delom. Razdelili smo se po razredih in krenili vsak po svoji poti. Bilo nas je veliko, zato smo pobrali ogromno odpadkov. Kot vsako leto, pa smo se lahko čudili ob misli, kaj vse ljudje odvržejo. Našli smo vse, od cigaretnih ogorkov do še polnih steklenic piva in plastičnih vrečk. Ob koncu akcije smo obhodili skoraj vso območje blizu šole.

Mislim, da je bila čistilna akcija tudi tokrat uspešna. Nabrali smo polne vreče smeti, a upamo, da jih bo naslednjič veliko manj.

Mia Miholič, 8. b