Kam po osnovni šoli ?

11.1.2019

Pozdrav !

Dolgo sem razmišljala o čem bi lahko danes pisala, nato pa sem se spomnila, da bi lahko pisala, kam po osnovni šoli.

Čeprav sem trenutno 8.razred (13), se mi zdi že zdaj pomembno vsaj malo razmisliti, kam naprej. Veliko ljudi izbira med srednjo šolo in gimnazijo. Sama že vem, da bom šla naprej nekaj s tujimi jeziki.

Kamorkoli boste nato šli, pa je pomembno, da ne sledite, kam gredo vaši prijatelji, sploh če vas tisti predmet ne zanima, poleg tega tudi glejte, da izberete res nekaj, kar se vidite delati praktično celo vaše življenje…

Tukaj pa še je nekaj nasvetov, ki vam bodo pomagali, za kamorkoli se boste odločili:

– Zapiske si delaj sam, ali pa si jih vsaj sproti izposojaj/fotokopiraj od drugih sošolcev.
– Pri pouku pozorno poslušaj, saj ti to tudi prihrani kako minutko pri učenju.
– Snov ponavljal sproti (kar bo zelo hitro in enostavno, če poslušaš pri pouku).
– Delaj domačo nalogo (zelo pomaga, z njo pa tudi obnoviš svoje znanje).

Za karkoli se boste odločili, vam želim veliko uspeha.

Čavči za zdaj, Tia

2 odziva na “Kam po osnovni šoli ?”

1. Trenutno imam v mislih, da grem na 1.gimnazijo saj je šola osredotočena na jezike. Ampak kdo ve… Sigurno si še bom do takrat velikokrat premislila.