Šola

Pozdravljeni, moje ime je David. Star sem 14 let in obiskujem 9. razred Osnovne šole Duplek. Kot je očitno, je to moj prvi blog.

Ko sem se danes zjutraj zbudil, je bila prva stvar, na katero sem pomislil, šola, kar ni tako pogosto. Šola kot taka je meni osebno zelo dolgočasna, ampak je treba vedeti, da brez nje pa tudi ne gre. Pomisliti je treba, da nekateri otroci nikoli niso in nikoli ne bodo imeli možnosti obiskovati šole, še huje, namesto tega morajo delati težka fizična dela. Kar hočem danes sporočiti, je to, da si danes brez šole samo eden izmed tistih brez rednega dohodka. Ker smo v 21. stoletju, je predvsem pomembno, da se tega zavedamo. Mislim, da je čas, da se malo bolj poglobljeno spustimo v šolo. V osnovni šoli si devet ali več let, pomembno je, da se v tem času osredotočiš predvsem na šolo in učenje, v glavnem pa na ocene, saj v njej preživiš veliko ur svojega življenja. Jaz osebno se za šolo trudim po svojih najboljših močeh, čeprav mislim, da bi se lahko včasih tudi malo bolj. V glavnem, vse, kar hočem povedati, je, da si v šoli izbiraš, kakšno življenje boš imel.

Upam, da vam je bil tale blog všeč in da vam bodo tudi naslednji.

To je vse za danes, lepo se imejte.

David