Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo

V večnamenskem prostoru Osnovne šole Duplek je bilo 15. februarja letos še posebej praznično.

Učenci smo tokrat že četrto leto zapored sodelovali skupaj z Radiem Ptuj in občino Duplek v projektu Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo. Namen prireditve, pri vateri nam vsako leto pomaga naš učitelj Primož Kramberger, je odkrivati mlade pevske talente in ohranjati slovensko pesem. Za polfinalni vstopnici se nas je tokrat potegovalo 16 mladih pevk in pevcev iz OŠ Duplek in OŠ Korena. Z nastopom pevskih talentov smo sklenili tudi kulturni dan, ki je bil hkrati ena od prireditev ob 40-letnici Osnovne šole Duplek in 120-letnici podružnične osnovne šole Žitečka vas. Tekmovanje je potekalo v dveh kategorijah, mlajši učenci (1. do 5. razred) in starejši učenci (6. do 9. razred). Na prireditvi smo vsi nastopajoči pokazali svoje pevske talente in izjemno navdušili obiskovalce. Vsi nastopajoči smo dali vse od sebe in odlično odpeli svoje pesmi, a na vsakem tekmovanju je tako, da vsi ne morejo napredovati v naslednji krog. Po končanih nastopih sva se v polfinale po odločitvi strokovne žirije uvrstila Patrik Šabeder, učenec 4. razreda iz podružnice Žitečka vas s pesmijo Miljon in ena ter jaz, Alina Bratovčak, iz 6.b razreda OŠ Duplek s pesmijo Moja pesem. Tako smo učenci omenjenih šol poskrbeli še za en lep večer slovenske pesmi, ki nam bo še dolgo ostal v lepem spominu.

Čestitke vsem za odlične nastope, nama s Patrikom pa obilo uspeha v polfinalu!

Alina Bratovčak, 6. b