Izlet v knjižnico

V torek, 11.4.2017, smo odšli v Knjižnico Duplek. Preden smo se odpravili, smo nekaj pojedli. Naša učiteljica Suzana pa nam je tudi povedala, kako se moramo v knjižnici obnašati.

Hitro smo stekli, se preobuli in preoblekli ter se odpravili na pot. Z mojo najboljšo prijateljico Ino sva bili zadnji v koloni. Dobili sva zaščitne jopiče in tako sva bili zelo dobro vidni v prometu. Na poti smo opazovali naravo in naše prelepe dupleške štorklje. Pot nam je zelo hitro minila in že smo bili v knjižnici. Tam so nas čakali trije knjižničarji. Najprej smo odšli s knjižničarko in nam je povedala, da je april mesec pravljic, ker se je 2. aprila rodil Hans Christian Andersen. Pripovedovala nam je tudi nekaj pravljic. Nato sta prišla knjižničarja in smo sestavljali zgodbe iz kock. Izposodili smo si lahko tudi kakšno knjigo. Nato nas je poklicala učiteljica Suzana in počasi smo se odpravili proti šoli.

Pred šolo me je čakala mami in skupaj sva odšli domov. To je bil zame res zelo vznemirljiv in zanimiv dan.

Hana Špičko 2.a