Projekt Pasavček

Tudi letos smo otroci in učitelji šole Duplek sodelovali v projektu Red je vedno pas pripet.

V ponedeljek popoldan smo s starši imeli v šoli zaključno prireditev z delavnicami. Obiskali so nas gasilci iz Dvorjan, reševalec in policistka. Z učiteljico Ines smo na igrišču za košarko imeli prometni poligon Človek ne jezi se s policistom. Kocka je bila res velika. Nato smo šli pred šolo, tam nas je čakal reševalec. Najprej nam je nekaj povedal o njegovem delu in preizkusil sireno. Ponudil nam je injekcijo brez igel. Reševalcu je zazvonil telefon. Poklicali so ga na nujno vožnjo. Odpeljati je moral dojenčka v Ljubljano. Predstavili so se nam še gasilci. Sedeli smo lahko v gasilskem avtomobilu. Gasilec pa nam je dovolil tudi škropiti vodo z gasilsko cevjo po travi. Naš hišnik Igor bo zelo vesel, saj bo trava zelo hitro in lepo rastla. Bil je zelo lep in poučen dan.

Se vidimo spet drugo leto v projektu Pasavček in ne pozabite: Red je vedno pas pripet!

Teja Pivec, 2. a