OBISK KMETIJE KRAMBERGER

Učenci OŠ Duplek smo v petek, 20.11.2015, imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Najprej so nam pripravili kratek program, nato pa zajtrk. Kot vsako leto smo za zajtrk imeli kruh, mleko, maslo, med in jabolka. Ko smo se najedli, je vsak razred odšel v svojo učilnico in naša razredničarka, učiteljica Maja Ferk, nam je pripravila diapozitive.

Po pogovoru smo dobili še frutabele in se z učiteljicami dobili pred šolo. Z nami so šle učiteljice Maja Ferk, Jasmina Demali in Marjanca Koroša. Odpravili smo se do kmetije Kramberger.

20151120_095059

Tam so nas zelo lepo sprejeli in z gospo Kramberger, ki nam je razkazala kmetijo, sta se sprehajala tudi dva kužka, Medo in Riki. Takoj sta se nam prikupila in vsi so ju božali.

20151120_095522

Nato smo si ogledali še preostalo kmetijo. Videli smo tudi piščančke, na kmetiji jih imajo okoli 15.000. Gospa nam je pokazala še prostor za molžo.

20151120_095742

Povedala je tudi, da imajo na kmetiji res dosti dela, zato komaj najdejo kaj prostega časa.

Ko smo z ogledom zaključili, nas je gospa povabila v hišo, kjer nas je že čakal topel čaj in bezgov sok. Ponudila nam je tudi domač kruh, suho klobaso, domačo marmelado, orehe in posušen kaki. Vsem je bilo okusno, zato ni na mizi ostalo skoraj ničesar.

20151120_101722

20151120_102035

Ko smo se najedli, smo se zahvalili za čudovito predstavitev in ogled kmetije. Tako smo se počasi odpravili do šole in izkoristili klepet med potjo. Pogovarjali smo se o kmetiji, ki nam je bila zelo všeč. Preživeli smo čudovit dan in ostal mi bo v lepem spominu.

Nina Pečar, 7.a