Naravoslovni dan

V petek, 20.11.2015, smo imeli naravoslovni dan.

Ob 7.30 smo se zbrali v večnamenskem prostoru, kjer nas je čakal kratek program.

IMG_0719[1]

Začeli smo ga z pozdravom in nadaljevali s pesmijo otroškega pevskega zbora. Nastopil je tudi harmonikaš in še veliko drugih. Obiskala nas je podžupanja občine Duplek. Kmalu se je od nas poslovila in mi smo lahko poskusili med in domače medenjake.

IMG_0718[1] IMG_0720[1]

Po koncu programa smo se vrnili v učilnico, kjer nam je učiteljica Barbara predstavila in pokazala nordijsko hojo.

Nato smo se obuli in oblekli ter se odpravili na travnato igrišče za šolo. Tam smo se lahko tudi mi preizkusili v nordijski hoji. Najprej je bilo težko, a z veliko truda in volje smo se kmalu naučili.

IMG_0721[1]

Med hojo je prišla učiteljica Marjetka in povedala da bo odpeljala nekaj učencev, da ji pomagajo narediti namaze.

IMG_0485[1]

Odpeljala jih je, mi pa smo še naprej vadili novo hojo. Zdaj smo znali hoditi po ravnem, ampak naučiti smo se še morali hojo po hribu navzdol in navzgor. Odšli smo na hribček zraven travnatega igrišča in se odpravili navzdol, nato pa še navzgor. Nordijska hoja po ravnem, navzdol in navzgor pa ni vse, kar smo se naučili. Bili smo radovedni in smo še poizkusili teči s palicami.

Utrujeni smo se odpravili v telovadnico, kjer nas je čakalo sproščanje z učiteljico Marino. Sproščeni smo se vrnili v učilnice, kjer nas je čakal kruh in namazi.

Dan je hitro minil in naučili smo se veliko novega. Kmalu smo se odpravili na kosilo in kasneje domov.

Kaja Breznik, 6.b