Športni dan

V ponedeljek, 24. 5. 2021, je na šoli potekal športni dan za učence od 6. do 9 razreda.

V šolo smo prišli ob 7.30. Najprej smo pomalicali, da smo pridobili dovolj energije za celoten dan. Nato smo odšli v telovadnico, kjer so nam učenci športa za sprostitev predstavili igro “kavbojci in indijanci”. Vsak razred je s svojim razrednikom odšel na posamezno igro, ki jo je imel določeno po razporedu. Mi, sedmošolci, smo najprej igrali hokej. Razdelili smo se v skupine in začeli z igro. Za tem smo se odpravili v galerijo dvorane, kjer so nas čakale štafetne igre. Tudi tukaj nas je učiteljica Barbara razdelila v štiri skupine. Vsak krog smo imeli nov izziv: skakanje v vreči, nošenje tenis žogice na tulcu itd. Na koncu smo se pomerili v vlečenju vrvi s paralelko. Po končanem tekmovanju smo se odpravili nazaj v glavni prostor telovadnice in čakala nas je odbojka. Igrale smo dekleta proti dekletom in fantje proti fantom. Sledil je moj najboljši del tega dne, “kavbojci in indijanci”. Vsaka skupina je postavila blazine, za katerimi se je skrivala ter shranjevala žoge za napad druge skupine. Po napetih tekmah med skupinama je prišel čas za pospravljanje. Sledilo je kosilo ter odhod domov.

Športni dan je bil zabaven in upam, da ga kmalu ponovimo.

Taja, 7.a