OŠ Duplek v septembru

Počitnice so se končale, učenci smo odšli nazaj v šolske klopi. Bilo je dolgo in kratko hkrati. Kljub virusu verjamem, da bo tudi to leto eno izmed nepozabnih.

Na Osnovni šoli Duplek se držimo pravil ter ohranjamo dobro voljo. Preskrbljeni smo z razkužili, maskami in z vsem kar spada zraven. Dosledno upoštevamo vsa navodila za preprečevanje širjenja COVID-19 (do vstopa v razred nosimo zaščitne maske, redno si umivamo roke in jih razkužujemo). Vsak razred je dodeljen v svojo učilnico in se ne selimo po razredih, kot je to bilo v preteklem šolskem letu. Učitelji in učenci imamo nalogo, da ohranjamo čistočo miz z razkuževanjem. Vsi učenci in učitelji si želimo, da bi celotno šolsko leto preživeli v šolskih klopeh in da šolanje ne bi potekalo na daljavo.

Vse zgoraj našteto pa ni edina novost pri nas. Ko smo se po počitnicah vrnili v šolo, nas je razveselil pogled na dvorano ob šoli. Pričakala nas je velika, moderna dvorana, ki bo kmalu pripravljena na uporabo. Vsi že nestrpno pričakujemo otvoritev, saj je v njej velika športna telovadnica, ki smo jo zares potrebovali. V popoldanskem času se bodo v telovadnici izvajale tudi različne športne dejavnosti (judo, karate, nogomet, …).

Karin, 8.b