Tehniški dan

V četrtek je na naši šoli potekal tehniški dan, ki je bil namenjen učencem od šestega do devetega razreda. Delavnice nam je pripravil Center eksperimentov.

Zjutraj smo se, vsak razred zase, zbrali v učilnicah. Medtem pa so gostje začeli pripravljati učilnice in svoje pripomočke. Še pred začetkom smo imeli malico. Nato pa smo odšli na prva predavanja.

Najmlajši so cel dopoldan uživali ob polstenju volne in izdelavi svojega izdelka. Drugi pa smo imeli tri različne teme. Sedmi razredi so tehniški dan preživeli ob merjenju, iluzijah in učenju o bio razgradljivih materialih. Naredili pa so tudi svojo razgradljivo plastiko. Leto starejši učenci pa niso izdelovali umetnih mas, temveč zvočnike za pametni telefon. Deveti razredi pa smo končali s tekmovanjem ob vplivu alkohola, ki pa smo ga nadomestili z posebnimi očali. Ob njih naj bi imeli isto vizijo kot po popivanju.

Tehniški dan je bil zelo zabaven, saj smo imeli možnost vključitve v različne eksperimente in delavnice, hkrati pa smo se naučili tudi veliko novega.

Mia, 9.b

Večer poezije in mladosti

Tudi letos je na naši šoli potekala proslava Večer poezije in mladosti. To leto smo lahko spremljali najrazličnejše nastope, od glasbenih, do avtorskih deklamacij ter pesmi drugih avtorjev, pa vse do pevskih točk.

Za začetek sta nastopajočim precej poguma vlili Nives Polanec iz 7.B s harmoniko in Zoja Ozmec iz 4.C s svojo suvereno deklamacijo pesmi Svetlane Makarovič, Jaz sem filozofska žaba.  Program sta povezovala Karolina Pernek in Tim Graber. Bilo je tudi precej predstavnikov podružnice Žitečke in ostalih mlajših nadebudnežev, ki so nam sami po sebi vzbujali občudovanje s svojimi avtorskimi deklamacijami. Proslavo sta zaključili Ajda Rojko iz 9.a z deklamacijo pesmi iz zbirke Kitajske meglene poezije z naslovom Snežne rože v mojem srcu in Alina Bratovčak iz 8.a, ki je zapela pesem Kdo še verjame.

Preživeli smo prijeten večer v duhu prihajajočih praznikov in hkrati počastili spomin na našega največjega pesnika.

Alina, 7.b