Tržnica poklicev

V torek 3.12.2019, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda možnost, da obiščemo Tržnico poklicev, ki je potekala v Kulturnem domu Korena ob 17.uri.

Ob vstopu v dvorano smo prejeli po želji ananasov koktajl in carski praženec s sadnim polivom, ki ga je pripravila ena izmed srednjih šol. Nato se je vsak učenec sprehajal od šole do šole ali pa se posvetil le večinoma tisti, ki ga je najbolj zanimala. Ogledali smo si lahko 15 srednjih šol, nekaj od teh pa jih je poleg svojega programa, pripravilo še kakšno hrano, pijačo, igro, pri eni izmed srednjih šol pa si celo imel možnost, da so ti zmerili višino sladkorja v krvi, če si to želel.

Tržnica poklicev se je končala ob 19. uri, je pa res, da je nekaj učencev odšlo že prej. Meni je bil ta dogodek zelo všeč, in me je pritegnilo tudi kar nekaj šol, za katere še do zdaj nisem slišala ali me niso tako zanimale.

Tia Heler, 9. a