Obiskali smo TŠC

V četrtek, 14.11.2019, smo se sedmi razredi odpravili na srednjo šolo TŠC.

Ob 7.30 smo v šoli imeli malico. Ko smo se najedli, smo se obuli in oblekli ter šli do avtobusa, ki smo ga počakali za šolo. Na TŠC-ju so nas razdelili v dve skupini. Najprej smo spoznali stroje, ki vrtajo, režejo in oblikujejo kovino. Kasneje so nam tudi pokazali na nekaj primerih. Na računalnike smo prepisali kode, ki so navodila za stroj, kaj mora narediti. V naslednji učilnici smo na računalnikih kotirali kocke. Bilo je zelo smešno, ker se je nekaterim večkrat zbrisalo in so morali od začetka. Naslednja postaja je bila v delavnica, kjer so nam pokazali, kako te kocke, ki smo jih kotirali, izdelajo. Nekateri so lahko poskusili tudi sami. Profesor v tej delavnici je naredil manjši kviz. Postavljal je vprašanja in če je kdo ugotovil, je dobil eno kocko. Te kocke so bile zelo zanimive, saj so v sebi imele eno manjšo kocko. Videli smo tudi robota, ki dela na ukaze. Na list je sam napisal logotip šole. Imeli smo tudi tekmovanje, a zaradi premalo časa nismo vsi prišli na vrsto. Zmagovalna skupina je dobila za nagrado bonbone. Na koncu pa smo spoznali nekaj o mehatroniki. Pokazali so nam stroje, ki zračno dvigujejo različne teže.

Ta dan je bil zelo zanimiv in poučen. Komaj že čakam na več takšnih dni.

Tia, 7.b