Prvi športni dan

Dne 9.10.2019 smo učenci od 6. do 9. razreda imeli športni dan.

Dan smo začeli z malico, saj smo za nadaljnjo delo potrebovali veliko energije. Sedmošolci smo najprej pokazali svoje sposobnosti pri nogometu. Punce smo igrale s trenerji Nogometnega kluba Maribor Tabor, fantje pa so igrali po svojih pravilih. Me smo se najprej razgibale in naredile nekaj vaj, ki jih delajo tudi pravi nogometaši, nato pa so nas razdelili v dve ekipi in smo igrale pravo igro.

Za tem smo odšli v zgodovinsko učilnico, kjer nas je učiteljica za šport Andreja Pavlin poučila nekaj o potapljanju. Pokazala nam je potapljaško opremo, kot so plavutke za različne namene, kisikovo bombo in obleko za potapljače. Pokazala nam je tudi njene kartice, ki dokazujejo, da je opravila vse izpite za potapljanje. Tudi naša sošolka Nina obiskuje tečaj potapljanja in sta z učiteljico pokazali, kako se potapljači sporazumevajo pod vodo.

Naslednjo uro smo odšli v telovadnico, kjer smo plezali po plezalni steni. Kdor ni želel, se je lahko igral igre z žogo. Vsi smo bili že malo živčni, saj je manjkalo le malo časa do krosa. Najprej so svoje tri kroge odtekli fantje, nato pa še punce.

Na koncu smo se vsi razredi zbrali pred glavnim vhodom, kjer sta gospod ravnatelj Đano Novak in učiteljica Andrea Pavlin razdelila priznanja za vsakega, ki je dosegel 1., 2. ali 3. mesto.

Za nagrado pa smo si vsi zaslužili okusno kosilo. Ta dan je bil odličen in sem uživala.

Tia, 7.b