Športni dan

V četrtek, 6. 6. 2019, je na šoli potekal športni dan. Predstavljeni so nam bili štirje različni športi, ples, aikido, deskanje prostega sloga in atletika.

Učenci smo ob prihodu v šolo pojedli malico, nato pa sta si po dva razreda hkrati ogledala svojo predstavitev športa.

Na aikidu so nam pokazali štiri primere samoobrambe, če te kdo prime za roko, če te kdo namerava udariti po glavi ali telesu, če te kdo brcne. Te štiri primere smo lahko tudi testirali.

Pri deskanju nam je gospod pokazal različne kategorije deskanja prostega sloga. Predstavil nam je tudi njihov klub.  Na računalniku nam je pokazal nekaj primerov deskanja.

Na atletiki nam je gospa pokazala razne atletske vaje in poligon, katerega smo kasneje premagovali.

Na koncu je sledila predstavitev plesa. Naučili smo se kar nekaj plesnih gibov, na koncu pa tudi nekaj zaplesat.

Tako se je športni dan tudi zaključil.

David Ferčec, 9. a