Razburkano šolsko leto

Bliža se konec šolskega leta in počitnice bodo hitro tu. Tako kot vsako šolsko leto ob koncu pišemo o svojem šolskem letu. Moje šolsko leto je bilo zelo razburkano, z veliko vzponi in padci.

Na začetku šolskega smo dobili tri nove predmete in enega nimamo več. Dobili smo kemijo, biologijo in fiziko, nimamo več pa naravoslovja, kar je sreča, ker mi ni šla. Prvi mesec smo samo utrjevali snov in jo nadgrajevali. V oktobru pa so se že začeli testi in spraševanja. Kmalu smo izvedeli, da bomo dobili novo sošolko. Spraševanja so dokaj šla, ampak testi so pri meni težava. Pri spraševanju je v redu, ker lahko poveš ustno, pri ocenjevanjih pa jaz ne znam napisati, znam pa povedati. Konec januarja pa je prišla nova sošolka Urška, ampak je žal hitro odšla nazaj. V prvem polletju sem imela boljše ocene kot v drugem. To se mi vsako leto dogaja, da sem najboljša na začetku, na koncu pa popustim. Najslabše mi gre pri biologiji. Seveda mi je najboljši predmet novinarstvo, ker delamo intervjuje, kar je zelo zabavno.

Upam, da bom drugo leto imela srečo z ocenami in vpisom v srednjo šolo.

Lara Klemenčič, 8.a