Dan za spremembe

V petek, 5. 4. 2019, se je tudi naša šola že osmo leto zapored udeležila akcije dan za spremembe. Tema letošnje akcije je bila Mozaik kultur, namen pa odprava diskriminacije. Prireditev se je začela 17:30 v večnamenskem prostoru naše šole, kjer so se nam predstavljali učenci, ki so se v Slovenijo preselili ali pa so njihovi sorodniki iz drugih držav.

Kot prva sta se nam predstavila Rachel iz 8. in Rafael iz 5. razreda, ki sta se leta 2018 v Slovenijo preselila iz Dominikanske republike. Na kratko sta predstavila lego, šege ter navade in predstavila tradicionalen ples, ki ga je zaplesala Rachel s pomočjo učiteljice. Sledili sta jima Sofia iz 7. razreda, ki je z mamino pomočjo predstavila Ukrajino. Opisali sta tudi narodno nošo, katere del je tudi venček, narejen iz različnih cvetlic. Naslednji se nam je predstavil Edvard iz 5. razreda, kateremu je prav tako na pomoč priskočila mama. Predstavila sta nam Slovaško. Pri njuni predstavitvi mi je bila najbolj všeč primerjava njune države in Slovenije. Državi sta si namreč zelo podobni in zelo različni hkrati. Nazadnje pa so se nam predstavili Zoja in Lana iz 7., Samel iz 6. ter  Kristina iz 5. razreda. Ob pomoči brata Milana in mame so nam predstavili Bosno. Pripravili so krasno predstavitev ter zelo okusne dobrote, s katerimi smo se posladkali ob koncu prireditve.

Prireditev je bila zelo zanimiva in zabavna, z velikim veseljem se je bom udeležila tudi naslednje leto.

Ema Bračko, 8.b