Intervju z Marcosom Tavaresem

Že od malega se zanimam za nogomet. Ko smo izvedli, da si lahko za intervju izberemo kogarkoli, sem bila zelo vesela in si izbrala Marcosa Tavaresa, ker je moj najljubši igralec in moj vzornik.

1. Vemo, da niste iz Slovenije. Od kod prihajate?

Prihajam iz Brazilije. Natančneje na jugu iz mesta Porto Alegre blizu Argentine.

2. Kako je potekalo vaše šolanje?

Naredil sem osnovno šolo, srednjo šolo in teološko fakulteto.

3. Zakaj ste prišli živet v Slovenijo?

Zaradi nogometa. (Smeh)

4. Ali ste se že od malega zanimali za nogomet?

Moje sanje so bile, da igram nogomet na visokem nivoju in sem zelo vesel, da lahko sanje uresničim tu, v Mariboru.

5. Kaj bi bili po poklicu, če ne bi bili nogometaš?

Ne vem. (Smeh) Mogoče pastir in vodja evangeličanske cerkve.

6. Koliko let že trenirate nogomet?

Ko sem bil star 9 let, sem začel z nogometom. Danes imam že 34 let in se z nogometom ukvarjam 25 let.

7. Koliko let pa trenirate pri NK Mariboru?

Januarja bo 11 let.

Pomočnik sekretarja doda: In še bo najmanj 10 let tu. (Smeh)

8. Kako dolgo ste že kapetan pri Nk Mariboru?

Okoli 9 let.

9. Koliko krat na teden imate treninge?

Vsak dan. (Smeh)

10. Kakšne so že bile vaše poškodbe pri nogometu?

Hvala bogu nisem imel dosti poškodb. En teden brez tekem, največ 1 mesec, nisem pa še imel nobenih operacij.

11. Imate prijatelje v drugih klubih? Ali še imate stike s katerimi od Vaših bivših soigralcev?

Ja, imam dosti prijateljev. Aleš Mejač in Armin Bačinovič sta moja soseda.

12. Kako se počutite kot najboljši strelec Prve lige?

Super se počutim. To je zelo pomembno za mene in mojo kariero. Ko sem prišel v Maribor, nisem vedel, da bom najboljši strelec v zgodovini kluba in lige. Zelo sem vesel.

13. Kakšen je občutek igrati v Ligi prvakov?

Liga prvakov je za mene najboljša liga na svetu in tam igrajo samo najboljši. Težko je predstaviti ta občutek najljepše stvari v nogometu.

14. Kako lahko usklajujte nogomet z družino?

Imam ženo, 5 otrok in tako je pri nas doma dosti ljudi ter tako tudi veselja. V nogometu je veliko karanten in tekem v tujini. Žena in otroci razumejo, da je to moje delo in moram biti 100 odstotno skoncentriran na nogomet, da lahko pomagam s plačo.

15. Kakšni so Vaši načrti za prihodnost?

Ohhhh. Tu bomo živeli.(smeh) Delal bom v klubu, v Mariboru pa imamo tudi evangeličansko cerkev.

16. Imate kakšno sporočilo za naše bralce?

Nikoli ne smemo obupati in ni predaje. Mi dosegamo sanje s tem, da ko delamo, delamo s sto procenti.

Marcusu Tavaresu se iskreno zahvaljujem, da si je vzel čas za intervju in mu želim uspešno kariero še naprej.

Lara Klemenčič, 8. a