Očistimo naravo

V petek, 14. 9. smo se kot šola udeležili čistilne akcije. Ure so bile skrajšane in takoj po malici smo krenili na delo.

Zbrali smo se pred šolo, si nadeli gumijaste rokavice ter pričeli z delom. Razdelili smo se po razredih.

Osmošolci smo se odpravili po šolski poti, ki nas je vodila do bloka. Od tam pa še do potoka in nazaj. Med potjo smo nabrali kar nekaj odpadkov. Pravzaprav smo bili kar presenečeni, kaj vse ljudje “odložijo” v naravo. Našli smo vse, od plastičnih plastenk do cigaretnih ogorkov. Ob poti smo pobrali tudi star, zavržen noš.

Naše črne vreče so bile že do vrha polne, zato smo se sprehodili do avtobusne postaje in jih tam predali naprej. Dober občutek je, ko veš, da si naredil nekaj, kar bo pomagalo zemlji in s tem tudi nam, tako da smo lahko zadovoljno sneli rokavice in končali z delom.

Odpravili smo se nazaj, proti šoli. Pouk se je nadaljeval. Čistilno akcijo smo odlično opravili, hkrati pa nam je čas hitro minil saj smo se zabavali. Upam, da bomo to še kdaj ponovili.

Mia Miholič, 8.b