Tradicionalni slovenski zajtrk v 7.b

V petek, 17.11. 2017, smo tudi na naši šoli pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk, tokrat že sedmo leto zapored.

V  šolo smo prišli ob 7:30, ob 8:00 pa se je začela prireditev ob tem posebnem dnevu. Poslušalki smo razne deklamacije, igranje harmonike in petje pevskega zbora. Po končani prireditvi pa se je vsak razred odpravil po svoje. Naš razred je ostal v šoli. Takoj smo zavihali rokave in začeli z delom. Naredili smo 4 različne maske za obraz. Vse so vsebovale med. Nato pa so se od maske do maske sestavine spreminjale. Proti koncu pripravljanja mask pa so si nekateri na obraz dali še sveže kumarice. Po končanem delu z maskami sta nas obiskali dve izmed članic Zeliščnega društva Melisa, ki so nam pokazale različna zelišča. Pripravili pa smo tudi čaj iz ovsa ter kamilice. Ko je čaj bil pripravljen, ga je seveda bilo treba tudi poskusiti. Ko smo čaj popili, smo vse pospravili ter se poslovili od članic Zeliščnega kluba Melisa. Mi pa smo se odpravili na sprehod v gozd. Tam smo naredili nekaj fotografij ter se zelo zabavali. Ob hoji nazaj do šole smo se usavili in pozdravili našo sošolko, ki si je poškodovala gleženj. In že je bil konec naravoslovnega dneva.

Ta dan se mi bo vtisnil v spomin za veliko časa in že komaj čakam na naslednje leto.

Ema Bračko 7.B