Prostovoljke v knjižnici

Nekoč je nekdo rekel: “Če misliš, da je branje knjig dolgočasno, jih bereš narobe.”

Ja. To je resnica. Toda nas šest ne misli, da so knjige dolgočasne… Me, Ajda, Mia, Melanie, Ema, Karolina in Lia, učenke 7. razreda, v knjižnici opravljamo prostovoljno delo vsak četrtek in petek prvo šolsko uro. Naučile smo se opravljati različna dela v knjižnici. Znamo razvrščati in izposojati gradivo ter ga razporejati po knjižnih policah. Počutimo se zelo odgovorno, saj imamo neke vrste službo. Hkrati pa je delo v knjižnici zelo zabavno, čeprav nam ni všeč, da moramo govoriti tiho. Pomagale smo pri postavitvi razstave Umetniki sezone. Ob dnevu šolske knjižnice smo tudi pripravile ure v knjižnici starejšim učencem. Čeprav smo za nekatere “piflarke”, imamo to prostovoljno delo zelo rade in vsak teden komaj čakamo, da se zjutraj ponovno družimo med knjigami.

Če hočete, da vam knjige izposodimo učenke ali želite pomoč svojih vrstnic pri izbiri knjige, obiščite v knjižnico v četrtek ali petek prvo šolsko uro.

Lia Horvat Zupančič, 7. a