Nepozabne počitnice

Moje počitnice so se začele en dan prej kot počitnice sošolcev in sošolk. V noči iz 22. na 23. junij smo namreč odšli v Švico, natančneje v mesto Bern. Tja smo se odpeljali z avtom. Vozil je moj osebni voznik – moj oče. Na sovoznikovem sedežu je sedela moja babica. Najpomembnejši ljudje pa seveda sedijo zadaj. To sva bila midva z bratom. Do Berna smo se vozili približno 10 ur. Moj oče in babica sta bivala tam od petka do nedelje, midva z bratom Renejem pa sva ostala malo dalje.

Prvi dan je bil zelo naporen, ker sem bil utrujen od vožnje. Naslednji teden sva z Renejem začela delati oz. pomagati stricu v njegovem lokalu. Prvi teden sva se še navajala, saj nisva vedela, kje je kaj. Nekaj dni sva delala v kleti, kjer sva pomagala delati sladoled. Nato sva začela delati zgoraj, kjer sva stregla pijačo, delala palčinke in se poskušala učit nemščine na tak način, da sva se pogovarjala z gosti. Moja najljubša gostja je bila »frau Obrli«, saj mi je vedno pomagala pri jeziku. Za svoja leta se kar dobro drži. Stara je namreč 89 let. Naslednje tedne sva se kar dobro znašla. Do lokala sva se vozila s tramvajem. Prve dni me je bilo zelo strah, saj sem se bal, da bom pozabil izstopiti ali pa šel na napačen tramvaj. V Švici sva se poleg dela tudi zabavala, saj tam živi tudi najina sestrična. Enkrat sem bil v njenem salonu in tam sem spoznal Slovenko. Nisem mogel verjeti, saj sem lahko spregovoril nekaj besed v slovenščini. Nato je prišla druga stranka, ki je bila lastnica kina. Nosil sem lake za nohte, njej je bilo to všeč in nama je s sestrično dala brezplačne vstopnice za film v kinu. Šli smo v kino in gledali smo nemi film, saj sicer ne bi nič razumel. Enkrat smo se šli tudi kopat, kjer mi je Rene razbil ustnico na dveh mestih. Tam smo šli jest in tudi tam smo srečali Slovenko. Vsako nedeljo smo imeli večerjo pri sestrični. Kuhal je njen fant, ki je Italijan. Vsakič so bile za predjed testenine, ki jih je pripravil na sto in en način. V Švici sem dobil zelo veliko izkušenj in naučil sem se tudi dosti novih besed. Užival sem maksimalno.

30.7.2017 smo se vračali domov. Prišli smo zvečer. Zelo sem že pogrešal dom in Slovenijo. Naslednji dan sem se šel s prijateljico iz Prekmurja kopat na kopališče v Veržeju. Kopala sva se od jutra do večera. Nato sem šel z vlakom zvečer domov. Ponoči smo šli na morje. Tam sem se tudi imel lepo, le vsega je bilo že preveč. »Rad bi šel domov,” sem ponavljal. Na morje sem si vzel tudi svoje kolo. Skoraj vsako jutro sem se vstajal ob 5.00 zjutraj, saj je bilo potem že prevroče za kolesarjenje. Vrnil sem se ob 7.00 in šel nazaj spat. Nato smo se čez dan kopali, zvečer pa sem šel spet s kolesom po otoku. Nekega dne smo si tudi izposodili štirikolesnike in se vozili po otoku. Po desetih dneh na morju sem končno prišel domov, na kar sem komaj čakal. Bil sem zelo vesel, da sem spet doma. Nato sem užival počitnice, kolikor jih je še ostalo. Vsak dan sem se potepal naokoli in se veliko vozil z vlakom, kar se prej nisem nikoli. Spet nisem bil nič doma, ampak sem vsaj spal v svoji postelji in bil v Sloveniji.

Moje počitnice so mi bile zelo všeč, spremenil bi le to, da bi bil več doma in manj v tujini. Užival sem maksimalno in imel sem se zelo lepo.

Timi Rajh, 9.b