Ekipni šolski kros

V četrtek, 20. 4. 2017, se je naša osnovna šola udeležila ekipnega šolskega krosa v Športnem parku Tabor.

Ob deseti uri smo prispeli v Športni park Tabor. Odložili smo stvari in se odpravili na ogled proge. Učenke in učenci od prvega do četrtega razreda so tekli 500 metrov, učenke in učenci od šestega do devetega razreda pa 1000 metrov. Najprej so tekali mlajši, nato pa še starejše učenke in učenci. Učenke in učence od prvega do četrtega razreda so tekli le za zabavo, učenke in učenci od šestega do devetega razreda pa so se borili za dober ekipni dosežek. V petem razredu je bil med dečki najboljši Tilen Kranjc, ki je dosegel 42. mesto, 107. mesto pa je dosegel Nešovič Luka. Med deklicami si je 80. mesto priborila Zoja Miholič. V 6. razredu je 29. mesto dosegla Karolina Pernek, 101. mesto pa Mia Miholič, med fanti pa sta se najbolje uvrstila Timotej Šuen in Timon Petrovič. V sedmem razredu se je izmed fantov najboljše odrezal Martin Grušovnik, ki je zasedel 15. mesto, drugi pa je bil Anej Kirbiš, ki je dosegel 123. mesto, tretji je bil Milan Jankovič, ki je bil 133. Med dekleti iz sedmega razreda je bila najboljša Neža Glonar, ki je dosegla 75. mesto, 83. mesto pa si je prislužila Urša Koser, takoj za njo pa je v cilj pritekla tudi Laura Partljič. Med fanti osmih razredov je bil najboljši Žak Jesenik, ki je zasedel 49. mesto, približal se mu je tudi Timotej Kocbek, ki je bil 62., na 78. mestu je pristal Timi Rajh. Med dekleti je najbolje šlo Anji Staroveški, ki je bila na 84. mestu, na 102. mestu pa je bila Natalija Merčnik. Od učenk, ki obiskujejo 9. razred, je bila najboljša Lana Žugman, ki je dosegla 80. mesto. Izmed učencev, ki obiskujejo 9. razred, je bil najuspešnejši Tibor Roj, ki je bil na 100. mestu, na 109. mestu je bil Jure Kores.

Vsem tekmovalcem čestitamo in jim želimo veliko uspehov na drugih še prihajajočih krosih.